Isamaaliit pakub linnapea kohta Tõnis Paltsile

30. mai 2001, 13:42

Tallinna võimukriisi lahendamiseks pakub Isamaaliit linnapea kohta parteitule ärimehele Tõnis Paltsile(48), kes eile Isamaaliidu palvel katkestas tööreisi Ameerika Ühendriikides ning viivitamatult Eestisse tagasi lendas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile õhtul otsustas Isamaaliidu Tallinna piirkonna juhatus ametlikult küsida koalitsioonipartnerite arvamust Paltsi kandidatuurile. Võimupartnerite heakskiidu korral loobub Jüri Mõis linnapea kohast.

?Mõis soovib koalitsioonipoolte nõusolekut, et lõppeks ebastabiilne olukord Tallinnas,? ütles abilinnapea Liisa Pakosta.

Eravestlustes on Jüri Mõis Paltsile toetust väljendanud, nimetades teda ainsaks meheks, kes sellele kohale hästi sobiks.

Abilinnapea Pakosta sõnul on ta rääkinud Tõnis Paltsiga, kuid lõplikku jah- või ei-sõna pole Palts andnud. ?Jah, ka Mõis on toetanud Paltsi kandidatuuri, öeldes, et ta saaks selles ametis hästi hakkama,? kinnitas Pakosta. Tema sõnul on Paltsi näol tegemist väga võimeka juhi ja tugeva kandidaadiga.Seni parteitu Palts on valmis astuma Isamaaliitu. Ta on 1994. aastast Isamaaliidu majandusklubi liige.

Eesti Suurettevõtete Assotsiatsiooni delegatsiooni liikmena üleeile USA-sse suurettevõtjate aastaseminarile sõitnud Tõnis Paltsi ei õnnestunud eile õhtul telefonitsi tabada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing