Kaevurid võtsid streigi korraldamisel aja maha

30. mai 2001, 08:17

Maanteede ja raudteede sulgemisega ähvardanud kaevurite ametiühing peatas eile pärast Ida-Viru maavanemaga kohtumist streigi ettevalmistused, kuid ähvardas need uuesti päevapealt käima lükata, kui lubatud läbirääkimised ei edene, kirjutab Postimees.

Eesti Põlevkivi ametiühingujuhtide ja Ida-Viru maavanema Rein Aidmaga eile läbirääkimistelaua taha istunud kaevurite ametiühinguliider Maido Agur jääb ootama neljapäeva hommikut, mil maavanem lubas talle korraldada kohtumise valitsuse ja ministeeriumide esindajatega.

?Peatasime protestiaktsioonide korraldamise, kuni läbirääkimised käivad,? ütles Agur eile õhtul. ?Aidma lubas meile korraldada kohtumise kellegagi valitsusest, kuid ma ei usu, et ta peale sotsiaalminister Eiki Nestori kellegi saab.?

Ametiühing ootaks läbirääkimistel kohtumist rahaga seotud riigiametnike, nagu Eesti Põlevkivi nõukogu esimehe Andres Lipstoki, majandus- ja rahandusministriga või valitsuskabineti liikmetega, sest nende nõudmisedki on sellest valdkonnast.

?Andsime küll ajapikendust, kuid me ei lase neil jorutada ja venitamise taktikat kasutada,? sõnas Agur. ?Kui kaubale ei saa, siis teeme asja igal juhul ära.?

Kaevurid tahavad, et nendele makstakse koondamise järel välja aasta eest saamata jäänud töötasu. Seaduse järgi saab koondatu kahe kuni nelja kuu palga. 21. aprillil toimunud miitingul nõudsid kaevurid ka koondamiste lõpetamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing