Riik soovib maksupetturilt maad osta

30. mai 2001, 08:51

Riik plaanib Viljandi uue vangla tarbeks osta kinnistu firmalt, mida juhib maksupettuses süüdi mõistetud Peeter Kaares, kirjutab Sakala.

Justiitsminister Märt Raski sõnul sobib Viljandis kõige paremini vanglaks neljahektariline maa-ala raudtee ääres, piimakombinaadi ja pooleli oleva makaronitehase vahel.

Vähem kui hektari suurune osa sellet maatükist kuulub firmale Lossi Rent, mille omanik on Heino Kaares. Firma tegevjuht on tema poeg Peeter Kaares, kes mõisteti mullu maksupettuse eest kolmeaastase katseajaga neljaks ja pooleks aastaks vangi. Lisaks tuleb mehel tasuda riigile 2,8 miljoni krooni suurune maksuvõlg. Igal kuul tuleb tal riigi arvele maksta 8000 krooni.

Justiitsministeeriumi tellitud eksperthinnangu järgi maksab Raua tänav 10 asuv kinnistu 3 miljonit krooni. Vangla jaoks kavandataval kohal asub praegu üks metallist viilhall ja alajaam.

Peeter Kaarese jutu järgi on kinnistu bilansiline väärtus 4,5 miljonit krooni ja see on renditud aktsiaseltsile KEK Trading, kes on sinna rajanud oma kesklao.

Lossi Rent on palganud müügiläbirääkimisi pidama advokaat Mart Sikuti, kelle väitel pole riik selget ostupakkumist veel teinud.

Justiitsminister Märt Raski jutu järgi läheb kogu vangla ehitamine maksma üle 300 miljoni krooni. Võimalust, et riik ostab kõnealuse kinnistu 3 miljoni krooni eest, pidas ta reaalseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing