Tartu maantee läbimurre algab maa-aluse parkla rajamisega

30. mai 2001, 14:52

Tallinna linnavalitsus ostustas seada Tartu maantee läbimurde aluste kinnistute hoonestusõiguse Senor Kinnisvarale, mis võimaldab alustada sellest sügisest antud piirkonda maa-aluse parkla rajamist.

Abilinnapea Heiki Kivimaa sõnul moodutavad Soner Kinnisvara kolm osapoolt- EKE Invest, Lemminkäinen ja Norra investeerimisorganisatsioon Indigo Invest. Kuna teisi huvilisi Tartu maantee läbimurde aluste kinnistute polnud, siis ka konkursi ei koraldatud, lisas ta.

'Ega konkurss poleks kedagi täiendavalt juurde toonud,' viitas Kivimaa Viru väljaku ja sadamaala müügikogemusele, kus konkurss huvilisteringi muutusi ei toonud. Abilinnapea sõnul on linnavalitsus pidevalt kontaktis kinnisvaraarendajatega, kes vahendavad ka rahvusvahelisi investoreid.

Senor Kinnisvarale seatakse hoonestusõigus 50 aastaks. Ettevõte peaks järgmise aasta maikuuks ehitama valmis 300 kohalise maa-aluse parkla, mille kohale rajatakse hiljem nn Tartu maantee läbimurde üks lõik.

Kivimaa sõnul soovib investor, et linn oleks tänavu 1. septembriks omandanud kõik ehituse alla jäävad kinnistud ja vajadusel ka mõne ettejääva hoone lammutanud.

Hetkel on vaja linnal juba omandatud maale lisaks osta kaks kinnistut Pääsukese tänaval, selleks tuleb raha lisaeelarvest. Kolmanda, Ühispangale kuuluva kinnistu, saab linn Kivimaa sõnul tasuta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing