Tõnis Palts peab parteistuma kui tahab saada Tallinna linnapeaks

30. mai 2001, 13:50

Ärimees Tõnis Palts peab astuma Isamaaliitu kui tahab saada Tallinna linnapeaks, isamaaliitlastega tülitsenud reformierakondlastele sobib uus Mõisa-asemik.

Reformierakondlasest abilinnapea Ants Leemets ütles tänasel pressikonverentsil, et koalitsioonilepingu järgi kuulub linnapea koht Isamaaliidule ning see on ka Isamaaliidu probleem, kas Palts kuulub parteisse või mitte. 'Reformierakonnale sobib küll Paltsi kanditatuur,' lisas ta.

'Loomulikult eeldame seda, et Tõnis Palts astub Isamaaliitu,' ütles isamaaliitlasest abilinnapea Heiki Kivimaa.

Samas kinnitas Leemets, et linnapeal pole linnavalitsuse meeskonna moodustamisel suuri vabadusi, sest tuleb arvestada koalitsioonireegleid. 'Isamaaliit täidab omad kohad, Reformierakond omad kohad,' märkis ta.

Milline erakond saab endale volikogus rahanduskomisjoni esimehe koha, see selgub Kivimaa sõnul läbirääkimiste käigus. Hetkel juhib komisjoni volikogu esimees Rein Voog, kes kuulub Reformierakonda.

Võimalikud muutused Tallinna juhtfiguuride osas selguvad täpsemalt homsel volikogu istungil. Kahe nädala eest esitas Reformierakond volikogu menetlusse umbusaldusavalduse praeguse linnapea Jüri Mõisa vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing