Viru Keemia Grupp hakkab autorehve õliks töötlema

30. mai 2001, 10:32

Viru Keemia Grupi tütarettevõte Viru Õlitööstus on jõudnud ammuse kava realiseerimiseni hakata vanadest autorehvidest õli tootma.

Praegu seadistatakse Viru Õlitööstuses ümber üht põlevkiviõli generaatorseadet, kus paari nädala pärast alustatakse katseid rehvijäätmetest õli tootmiseks, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Viru Keemia Grupi arendusdirektori Jaanus Purga sõnul on esialgsed katsetused näidanud häid tulemusi ja ta ei kahtle, et õli tootmine autokummidest õnnestub. 'Katsetuste käigus võib muidugi esile tulla mõningaid tehnilisi takistusi ,millega me ei oska praegu arvestada, kuid kindlasti ei ole need ületamatud,' ütles Purga.

Õlitootmiseks vajalikud tükeldatud rehvijäätmed toob Viru Keemia Grupp sisse Belgiast ja Hollandist. 'Arvestades seda, et me saame tooraine tasuta kätte ja toodetud õli eest saab küsida sama hinda, mis põlevkiviõli puhul, siis on ilmselge, et see muudab meie jaoks õlitootmise tunduvalt kasumlikumaks,' ütles Purga.

Jaanus Purga sõnul ei tähenda autokummidest õli tootmise plaanid siiski loobumist põlevkivist. 'Alternatiivse toorme kasutamine õlitootmiseks on Viru Keemia Grupi üks arengusuundi. Võttes arvesse, et vanade autorehvide utiliseerimise vajadus muutub kogu Euroopas aina aktuaalsemaks, on see meie jaoks kahtlemata perspektiivikas ettevõtmine,' ütles Purga.

Euroopast toodavatest jäätmetest juba toodab kummiõli Narva Elektrijaamade põlevkiviõliüksus. Välismaa tooret kasutavad ettevõtted seetõttu, et Eestis ei ole rahaliselt korraldatud kummide kokkukogumise süsteem, samuti on rehvide purustamine kallis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing