Padari-Bentoni võit suurendas Euroopa Liidu toetajate hulka

31. mai 2001, 08:12

Eesti võit Eurovisiooni lauluvõistlusel murdis viimastel kuudel üha süvenenud Euroopa Liidu vastasuse trendi ja kasvatas kodanike hulgas eurooptimistide hulka ligi kümme protsenti ehk kokku 44 protsendini hääleõiguslikest, kirjutab Postimees.

Mai esimesel poolel, enne lauluvõistlust, pooldas hääleõiguslikest kodanikest Euroopa Liiduga ühinemist 35%, mai teisel poolel oli aga pooldajaid juba üheksa protsenti rohkem ehk 44%, näitab avaliku arvamuse uuringute firma Emor eile valminud uuringu tulemus.

Euroliiduga liitumise vastaste hulk on kodanike hulgas langenud 47 protsendini (mai algul 54%).

Kõige enam kasvas toetus euroliidule noorte (alla 35aastased) ja ka vanemaealiste (üle 50aastased) hulgas. Keskealised (35-50aastased) on enam-vähem alati näidanud oma hinnangutes suuremat stabiilsust.

Positiivne trend ilmneb veelgi selgemini, kui vaadata mitte ainult hääleõiguslike kodanike, vaid kõigi küsitletute arvamust, sest Eestis elavad venelased toetavad ühinemist Euroopa Liiduga väga jõuliselt.

Mai alguses oli kõigist uuringu küsimustele vastanutest 51% euroliiduga ühinemise vastu ja 39 poolt, mai teisel poolel vähenes vastaste hulk aga 43 protsendile. Euroliidu pooldajate hulk kasvas aga 7 protsenti ja on praegu 46% kõigist vastanutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing