Fotokonkursi võitja auhind osutus poole odavamaks

31. mai 2001, 08:16

Fotokonkurss ?Päev Tartus? võinuks jäädagi linna fotoelu tänavukevadiseks kuldseks tipphetkeks, kui korraldajad poleks võitjale 15 000kroonise auhinnakaamera asemel pihku pistnud poole odavamat aparaati, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala teise kursuse tudengi Katrin Arraku must-valgeid Tartu-pilte, mis kujutasid nii raeplatsi munakive kui tagahoove, pidas ?ürii peaauhinna, 15 000kroonise Canoni fotoaparaadi vääriliseks.

Võiduaparaadi kätteandmisel ilmnes, et päris nii hinnaline kui lubatud see polnud. Arrak helistas seepeale korraldajatele ja tundis huvi, miks selline segadus on tekkinud.

Fotokonkursi üks korraldajaid, Tartu Kultuurkapitali nõukogu aseesimees Vambola Tiik selgitas Postimehele, et segadus aparaadiga oli korraldajatepoolne viga.

Ka konkursi peakorraldaja Valeri Parhomenko kinnitas, et mingeid probleeme auhinnakaameraga pole. ?Lihtsalt juhus, et inimene, kes selle kaamera tõi, pani mööda,? rääkis Parhomenko. ?See oli lihtsalt väike viga.?

?Korraldajad maksavad Katrin Arrakule selle vahe rahas kinni, preemiasumma ei vähene,? lubas Tiik. Konkursivõitjaga on korraldajad kokku leppinud, et asi saab korda tulevaks esmaspäevaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing