Miljardiline bioplastitehas otsib investorit

31. mai 2001, 16:04

Bioplasti tehase rajaja Lõunatööstuse AS loodab sel aastal leida miljard krooni maksva projekti jaoks investori, hetkel käivad läbirääkimised kolme investeerimispangaga, ütles Lõunatööstuse juhatuse esimees Jaan Tobreluts.

'Sel aastal tuleb leida investor,' kinnitas Tobreluts täna, lisades, et projekt läheb maksma miljardi ning praegu käivad läbirääkimised kolme investeerimispangaga. Kellega täpselt, ei soostunud ta avaldama.

Lõunatööstus tutvustas täna kahele ministrile jt külalistele bioplasti tootmise tehnoloogiat. Tobrelutsu väitel osalesid esitlusel põllumajandusminister Ivari Padar ja regionaalminister Toivo Asmer, kes on mõlemad avaldanud bioplasti tootmise kohta tõsist huvitatust.

Bioplastitehas tarvitaks toormena tärkliserikast teravilja, peamiselt nisu ja rukist ning toodaks looduses lagunevat pakkematerjali.

Tehas tarvitaks aastas 200 000 tonni teravilja ning annaks otseselt tööd umbes 100 inimesele, kaudselt ka tuhandetele abitöölistele ja teraviljakasvatajatele.

Bioplasti tehnoloogia väljaarendamine on Tobrelutsu sõnul Vambola Kolbakovi idee.
Põllumajandusministeeriumi nõuniku Kaja Tulluse väitel peab minister Ivar Padar bioplasti tootmise projekti huvitavaks ja kasulikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing