Kalurid püüdsid merest haruldase kala

31. mai 2001, 08:11

Pärnumaa Lindi küla kalurid leidsid angerjamõrrast haruldase mereeluka, kes lähemal uurimisel osutus punasesse raamatusse kantud ning oma verejanu poolest tuntud merisutiks, kirjutab Pärnu Postimees.

Eelmisel reedel leitud 70 sentimeetri pikkune mereelukas meenutas oma lapilise keha poolest lutsu, osutus aga asjatundjate üllatuseks hoopis isendiks, keda pole Pärnu vetes nähtud juba rohkem kui kümme aastat.

Kalurid hoidsid haruldast elukat vees esmaspäevani, siis tõid keskkonnainspektorid selle mereinstituudi Pärnu välibaasi. Selleks ajaks oli merisutt vette tagasilaskmiseks liialt elujõuetu ning teadlased panid ta pärast mõõtmisi eksponaadina säilitamiseks formaliini.

Merisutt pole kala, vaid ta kuulub sõõrsuude hulka nagu näiteks silmudki, selgitas mereinstituudi ihtüoloog Heli ?pilev.

Tegemist on punasesse raamatusse kantud haruldase liigiga, mida on teadaolevail andmeil 1914.-1977. aastani Eesti vetest leitud 22 isendit.

Pärnu kandis püüti viimane merisutt 1989. aastal.

?pilevi sõnul on merisutt üpris jõhker elukas, kes toitub tursa, lõhe ja teiste suurte kalade verest. Rünnates närib ta oma teravate hammastega ohvri kehasse augu ja imeb sealt verd.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing