Uued ettevõtted ühinevad börsiga järgmisel aastal

31. mai 2001, 08:03

Soome HEXi ja Tallinna Väärtpaberibörsi (TVB) liitumise tulemusena on tunduvalt suurenenud Eesti ettevõtete huvi börsil noteerimise vastu, mistõttu võib börsil registreeritud ettevõtete nimekiri täieneda juba järgmisel aastal, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma ei saa kommenteerida seda, millised firmad või isikud on käinud meiega kohtumas, kuid võin öelda, et huvi tõus on olnud märgatav,? ütles Tallinna Väärtpaberibörsi juhatuse esimees Gert Tiivas. Võib juhtuda, et järgmisel aastal täieneb noteeritud ettevõtete nimekiri mõne nime võrra, kuid sel aastal tõenäoliselt seda ei juhtu, lisas ta.

Tiivas märkis, et kui poole aasta või aasta eest polnud ettevõtete seas mingit huvi Tallinna börsile tuleku vastu, siis nüüd on asjad selles osas muutunud. ?Tänu koostööle HEXiga on olukord hoopis teine,? tõdes Tiivas.

Suprema analüüsiosakonna juhataja Veikko Maripuu sõnul on börsile minekut eri ajahetkedel suuremal või vähemal määral kaalunud mitu eri valdkondades tegutsevat ettevõtet, nagu Kristiine Keskus, Ösel ning Microlink.

Samas arvas Maripuu, et viimasel ajal on börsilemineku soovid nimetatud ettevõtete puhul vaibunud.

ASi Microlink juhatuse esimees Allan Martinson ütles, et ettevõtte võimalikku börsileminekut on kaalutud ühe võimaliku alternatiivina, kuid vähemalt selle aasta sees ettevõtet Tallinna börsil ei noteerita.

Paari aasta perspektiivis võib olla Eesti ettevõtteid praegu loodava TVB ja HEXi ühises börsisüsteemis Tiivase hinnangul 20-30. Hetkel on TVB nimekirjas kokku 18 ettevõtet.

Uued ettevõtted, kes järgmisel aastal tõenäoliselt end börsil noteerivad, peaksid tema hinnangul pakkuma toodet, teenust või mingisugust teist eelist, mis on suunatud Soome või Põhjamaade majandusruumi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing