Jaan Manitski ostis tüki Mohni saart

31. mai 2001, 08:04

Loksa vallavalitsus teenib Mohni saarel asuvate tsaariaegsete piirivalvehoonete ja viie hektari maa müügist ärimees Jaan Manitskile sama palju raha kui valla eelarve omatulud ? kuus miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?See on nagu loteriivõit,? lausus Loksa vallavanem Madis Praks oksjonitulemuste kohta. ?Ka kõige julgemates unistustes ei osanud me üle kahe miljoni krooni loota.? Poole miljoni kroonise alghinnaga müüki pandud muinsuskaitsealuste tühjalt seisvate hoonete oksjonihind tõusis kahe pakkuja, ühe kinnisvarafirma ja Jaan Manitski vahel lõpuks 6,1 miljoni kroonini.

?Kui kaks hästi rumalat on kohal, siis ei tea kunagi, kui kõrgeks hind tõusta võib,? ütles Jaan Manitski. ?Ja mina osutusin olema see kõige rumalam.? Manitski lisas, et üks hea asi selle suure summaga on, et saab täita vallaeelarvet.

Loksa vald müüs samal oksjonil ka teisi maatükke ja kasutamata hooneid ning teenis kokku 7,7 miljonit krooni. Valla kogu selle aasta eelarve on kaheksa miljonit krooni. Varasematest vallavara müükidest on Loksa juba saanud kaks miljonit ning see oli seni kogu planeeritud investeeringuraha. Lisaeelarve kasvab Loksal 18 miljoni kroonini.

Manitski jääb saarel ainukeseks eraomanikuks, sest tegu on looduskaitsealuse saarega, kuhu uusi hooneid ehitada ei tohi. Saart haldab Lahemaa rahvuspark.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing