Uus töölepingu seaduse eelnõu kaitseb ka isasid

31. mai 2001, 09:00

Valitsuse poolt Riigikokku saadetud uue töölepingu seaduse eelnõu üheks positiivsemaks sisuliseks muutuseks on alla kolmeaastaste laste isadele emadega võrdsete õiguste andmine, kirjutab SL Õhtuleht.

Sotsiaalministeeriumi nõunik Heljo Pikhof on üks uue seaduseelnõu koostajaist. Ta kinnitab, et eelnõu riigikogus arutades võidakse mõni muutus teha, kuid praegu on säilitatud olulised vana seaduse hüved: alles jäävad etteteatamise tähtajad vallandamiste-koondamiste puhul, hüvitused sõltuvad endiselt staa?ist antud firmas (või selle eelkäijas).

Kaitstud on last ootavad ja kuni 3aastast last kasvatavad vanemad. ?Viimaste kaitse on uue töölepingu seadusega isegi paremini tagatud võrreldes täna kehtiva seadusega,? kinnitab Pikhof.

Üheks positiivsemaks sisuliseks muutuseks on alla kolmeaastaste laste isadele emadega võrdsete õiguste andmine. Täna ei tohi töölepingut lõpetada raseda või alla 3aastast last kasvatava naisega. Tulevikus laieneb see ka isadele, lubab uus eelnõu. Vallandamine võib kõne alla tulla ainult süülise käitumise puhul ja siis on ka vaja eelnevalt tööinspektsioonist luba.

?Inspektor selgitab, kas tööandja tahab inimesest lihtsalt vabaneda või on tõesti põhjus selles, et töötaja ei täida oma kohustusi,? kommenteerib Pikhof loa saamise võimalusi. Ka uus eelnõu lubab säärasel juhul lepingu lõpetamist ettevõtte likvideerimise või pankroti korral. Tulevikus jääb ka siis vajadus tööinspektorilt loa saamiseks. Muutus on selleski, et katseajal ei või enam rasedat või alla 3aastase lapse vanemat vabastada töölt.

Kui töötaja kasutab töö tegemiseks tööandja loal oma sõidukit, siis tuleb uue seaduse järgi talle hüvitada sõidukiga seotud avalikud maksud, kohustuslik liikluskindlustus ning maksta mõistlik hüvitis sõiduki amortisatsiooni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing