Väikefirmad võivad osa saada eurorahadest

31. mai 2001, 14:30

Eesti kapitalil väikefirmadel on võimalus läbi Eesti ettevõtluse toetamise programmi tulevate eurorahade abil saada konsultatsiooni uute turgude hõivamisel, osta tarkvara või saada abi ISO sertifikaadi taotlemisel.

Ettevõtjad võivad saada neile sobiva konsultatsiooni tellimiseks programmi kaudu tagastamatut abi kuni 140 000 krooni omafinantseeringuga kuni 50 protsenti. Toetuse saamise tingimusteks on, et ettevõttes töötab vähem kui 250 inimest, enamus ettevõttest on Eesti kodanike omanduses ning ettevõte on tegutsenud vähemalt kaks aastat.

Valdkondadest ei toeta programm alkoholi ja tubaka tootjaid ning turustajaid, kinnisvaraarendajaid ning põllumajandustootjaid, kõikide muude valdkondade ettevõtted võivad olenemata kohast või majandusnäitajatest toetust saada.

Eesti ettevõtluse toetamise programmi direktori Indrek Ustavi sõnul ei tea paljud ettevõtted sellest programmist midagi, sest spetsiaalselt reklaami pole tehtud. 'Praegu me jagame aastas välja umbes 7 miljonit krooni, kuid see summa võiks kindlasti olla suurem, kui oleks rohkem projekte,' rääkis Ustav. 'Meie aga ei jõua siin helistada kõikidesse ettevõtetesse ja neile pakkuda, et palun võtke raha.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing