MicroLink viib müügi internetti

01. juuni 2001, 13:32

Arvutustehnika müügi- ja teenindusfirma MicroLink Astrodata teatas, et keskendub äriklientidele ja viib müügi täielikult üle internetti ning otsemüügikanalitesse.

Sellega seoses suletakse juunis oma arvutisalongid Tallinnas ja Tartus. Sellega lõpetab MicroLinki ülemineku traditsiooniliselt jaekaubanduselt otsemüügile. Juunis suletakse ka viimane MicroLinki Läti tütarfirmadele kuuluv jaekauplus Riias.

'Tegime sellise otsuse, olles analüüsinud edukate suurfirmade nagu Dell ja Intel kogemust, kelle müük toimub ainult interneti ja telefoni ning faksi teel. Võime julgelt väita, et arvutimaailmas on traditsiooniline letikaubandus kallis ja ebaefektiivne lõbu, mis tuleb tarbija taskust kinni maksta,' ütles MicroLink Astrodata juhatuse esimees Aivar Paalberg.

MicroLink Astrodata selle aasta viie kuu 46,8 miljonilisest käibest tuli alla 15% traditsioonilise letikaubanduse kaudu, samas kui enamik tellimusi esitati otsekontaktide teel müügiesindajaga või üle interneti. 'Meie kliendid teavad meie telefoninumbrit ja veebiaadressi ning müügimeeste nimesid, mitte aga seda, kus jaekauplus asub,' ütles Paalberg. 'Tänases Eestis on internet nii arenenud, et infotehnoloogia jaemüük äriklientidele on lootusetult eilsest päevast'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing