Hollandi telekom planeerib hirmodavat aktsiaemissiooni

Peeter Koppel 01. juuni 2001, 12:28

Hollandi telekommunikatsioonioperaator Royal KPN planeerib võlakoorma vähendamiseks aktsiaemissiooni mahus kuni 5,5 mld eurot (u 86 mld krooni) vähendamaks oma hiiglaslikku võlakoormat, kirjutab Financial Times.

Emissiooni muudab huvitavaks asjaolu, et emissioon toimuks u 50 protsenti odavamalt tasemelt kui on KPNi praegune turuhind. Sarnase käiguga on varem hakkama saanud British Telecom. Mõlemad ettevõtted on kulutanud hiiglaslikke summasid kolmanda põlvkonna mobiilsidelitsentside omandamisele ning on ammendanud oma võimalused langevate aktsiaturgude tingimustes muul viisil ressursse hankida.

KPN, mille omanik on 35 protsendi ulatuses Hollandi valitsus, on madalaima krediidireitinguga telekommunikatsioonioperaator endiste riiklike monopoolsete operaatorite hulgas. Emissiooni märkimisel osaleks tõenäoliselt ka Hollandi valitsus. See aga on esile kutsunud konkurentide tõsise kriitika ebaõiglaselt riigi abi kasutamise eest.

KPNi aktsia kukkus Amsterdamis uudise tõttu 18 protsenti 9,08 euroni. Käesoleval aastal on ettevõtte aktsia kukkunud 24 protsenti. Oma kõigi aegade kõrgemast tasemest kauplemb KPN 88 protsenti madalamal. Ettevõtte aktsia tippmargiks jäi märtsis 2000 saavutatud 75,10 eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing