Börsiülevaade: Telekomilt oodata suurt käivet ja avanemist 77 kroonil

01. juuni 2001, 09:56

Läheneva kolmepäevase puhkenädala eel on kauplemine Euroopa aktsiaturgudel täna ilma kindla suunata. Kuigi eile oli USA turgudel kerge tõusupäev, teevad täna turgudele muret õhtul avaldatavad USA makromajandusnäitajad.

Suur investori huvi viimast päeva dividendiõiguslike Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiate vastu kergitas telekomisektori aktsia päevakäibe eile 94 mln kroonini, mis on antud väärtpaberi suurim käive pärast aktsiate noteerimist 1999. aasta veebruaris.

Terve päeva kolmapäevasest sulgemishinnast kõrgemal tiirelnud aktsia tõusis päeva lõpuks 0,3%, sulgudes 83 kroonil.

Täna peaks dividenditu Eesti Telekomi aktsia avanema 77-78 krooni tasemelt ning on oodata sama suurt käivet kui eile. Seda juhul, kui eile dividendide pärast ostetud aktsiad pannakse täna müüki, mis suure tõenäosusega ka juhtub.

Ülejäänud turu kanda jäi eile vaid 12 mln krooni, kuid see tõstis börsi päevakäibe siiski ülitugeva 106 mln kroonini, mis on parim tulemus pärast eelmise aasta 14 septembrit kui SEB alustas börsilt Eesti Ühispanga aktsiate kokkuostmist.

Tugev käive muutis optimistlikuks ka kogu ülejäänud turu.

Kuigi maaklerite sõnul oli Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia väikeinvestorite müügiobjektiks viis 9 mln kroonine käive Hansapanga aktsia päeva lõpuks üle 160 krooni joone. Aktsia sulgus 160,50 kroonil ehk ligi protsent eilsest tasemest kõrgemal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing