Tartu küsib rattatee tarvis välisabi

01. juuni 2001, 08:01

Tartu linnavalitsus ootab sügiseks vastust, kas Ühendatud Rahvaste Organisatsiooni alla kuuluv Maailma Tervishoiuorganisatsioon on nõus andma Tartule 2,5 kilomeetri pikkuse rattatee rajamiseks enam kui kaheksa miljonit krooni, kirjutab Tartu Postimees.

Abilinnapea Ilona Merzin selgitas, et Maailma Tervishoiuorganisatsioon tegi Eesti sotsiaalministeeriumile kümme pakkumist erinevate projektide rahastamiseks. Ühe pakkumise edastas ministeerium Tartule.

Linnavalitsus otsustas küsida raha rattateede edendamiseks ja seega tervisliku eluviisi propageerimiseks. Merzini kinnitusel annab Maailma Tervishoiuorganisatsioon ühele projektile kuni pool miljonit dollarit. Linnavalitsus küsis 462 900 dollarit, mis praegu tähendaks ligi 8,5 miljonit krooni.

?Kas raha saame, selgub sügisel. Oleme edastanud oma taotluse sotsiaalministeeriumile,? märkis Merzin.

Küsimusele, kuidas on võimalik kulutada 2,5kilomeetrisele teelõigule üle kaheksa miljoni krooni, vastas Merzin, et raha ei kulu ainult rattateele. ?Rahastajal on oma tingimused,? lausus ta.

Projekti tarvis tuleb pooleteiseks aastaks võtta palgale kaks inimest, neid koolitada, viia läbi uuringud, analüüsid ja samuti üritused rattaliikluse propageerimiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing