Cibuse kuukäive ületas kuue miljoni piiri

05. juuni 2001, 09:30

Pärnu leiva-saia tootjal Cibusel õnnestus mais ületada käibe kuue miljoni krooni piir, mis oli ettevõtte siht olnud neli aastat, kirjutab Pärnu Postimees.

ASi Cibus juhataja Mati Kuuse sõnutsi tõstab selle tulemuse väärtust see, et tõus saavutati toodangu suurenemise arvel. Varemgi on Cibuse käive aegamisi kasvanud, kuid eelkõige toodete hinnatõusu tõttu.

Käibe tõusust andis põhiosa leiva-saia müük, mis suurenes möödunud aasta maiga võrreldes 3,7 protsenti. Riivsaiatoodang kasvas 35%, kuid käivet mõjutas see suhteliselt vähe, riivsaia osa põhitoodanguga kõrvutades on väike.

Leiva-saia osa Cibuse toodangust on 80 protsenti, ligikaudu 10 protsenti moodustavad kondiitritooted ja niisama palju riivsai, kama ja kali kokku. Peamiselt suvekuudel valmistatava kalja kogus sõltub tugevasti ilmast. Mullu jäi kaljatoodang vihmase suve tõttu tunamullusest 40% väiksemaks.

Kuuse väitel on käibe kasv saavutatud eelkõige tänu tootmise stabiilsusele. Läinud aastal renoveeris Cibus oma olulisimate kaubaartiklite Lahe saia ja Pärnu vormileiva liini.
Tänavu tegi uuenduse läbi väikepagariliin, kus valmivad ülejäänud saiasordid. Uue tootmisliini eelis on see, et retsepte ja töörezhiimi on lihtne kiiresti muuta ning ettevõte saab valmistada väga erinevaid, igale maitsele sobivaid saiu.

Viie miljoni kroonise kuukäibe ületas Cibus neli aastat tagasi. Kuusk ütles, et uut kuukäibe unelmate piiri ei ole firma seadnud, kuid aastakäibeks kavandab Cibus rekordilise 65 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing