LHV nõustab Tallinna Soojust vähemalt 12 miljoni krooni eest

05. juuni 2001, 08:20

ASi Tallinna Soojus erastamisnõustajaks palgatud investeerimispank Lõhmus, Haavel Viisemann (LHV) teenib nõuannete eest vähemalt 12 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Investeerimispanga juhatuse esimees Rain Tamm märkis, et see, kui suur saab olema tegelik nõustamistasu, selgub tõenäoliselt selle aasta lõpuks, mil Tallinna Soojusele on rentnik leitud.

?Praegu ei julge ennustada, milline saab olema Tallinna Soojuse rendihind ning seetõttu ei tea ka seda, milline saab olema meie nõustamistasu,? selgitas Tamm.

Algselt nägi Tallinna Soojuse ja LHV vahel sõlmitud leping ette, et LHV nõustamistasuks kujuneb 1,75 protsenti Tallinna Soojuse 100 protsendi aktsiate erastamishinnast. See, milliseks kujuneb investeerimispanga tegelik tasu, selgub pärast rendilepingu sõlmimist.

?Me oleme valmis ka miinimumtasu saama,? sõnas Tamm.

Tallinna Soojuse erastamisnõustaja ülesandeks oli välja töötada erastamise struktuur ja erastamiskonkursi tingimused. Samuti peab nõustaja pidama pakkujatega läbirääkimisi, nõustama pakkumiste hindamist ja pakkuma tehnilist nõustamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing