Tööinspektsioon hakkab järelvalvet tegema

05. juuni 2001, 11:34

Seadusemuudatused annavad tööinspektsioonile volitused teostada järelevalvet seaduse täitmise üle, teatas Tööinspektsiooni avalike suhete nõunik.

Riigikogu muutis 16. mail palgaseaduse 6. peatükki ja 30. mail töölepingu seaduse 8. peatükki, mis käsitlevad riiklikku järelevalvet. Seadusemuudatusega sätestatakse, et tööinspektsioon teostab nimetatud õigusaktide täitmise üle järelevalvet.

Muudatuste kohaselt on tööinspektsiooni kohaliku asutuse juhatajal ja tööandja asukoha tööinspektoril õigus teha ettekirjutusi nimetatud seaduste ja nende alusel kehtestatud õigusaktide rikkumise korral ning kontrollida ettekirjutiste täitmist. Ettekirjutised on tööandjale täitmiseks kohustuslikud.

Kui tööandja ei nõustu tööinspektori ettekirjutisega, on tal õigus esitada kas tööinspektsiooni kohaliku asutuse juhatajale või halduskohtule kaebus ettekirjutise saamise päevast arvates kümne kalendripäeva jooksul. Kaebuse esitamine ei vabasta kohustusest ettekirjutist täita.

Riigikogu menetluses on nüüd kollektiivlepingu seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis ka sätestab tööinspektsiooni volitused teostada järelevalvet nimetatud seaduse ja selle alusel kehtestatud õigusaktide täitmise üle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing