Börsiülevaade: Hansapanga aktsiale antud ostusoovitus ei oma tugevat efekti

05. juuni 2001, 09:24

USA Keskpanga juhi Alan Greenspani positiivne sõnavõtt Singapuris kus ta ütles, et USAs pole inflatsioonisurvet ning kust võis välja lugeda, et intresse võidakse majanduse turgutamiseks veel alandada, on aidanud välisturud kergele tõusulainele.

Eile Tallinna börsil noteeritud aktsiatel kindel liikumissuund puudus.
Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis möödunud reedel peale dividendiõiguse ärakukkumist odavnema hakkas jätkas langust, samas kui Hansapanga ja Norma aktsiad rühkisid ülespoole.

Veidi unise 16 mln kroonise päevakäibe juures oli aktiivseim Eesti Telekomi aktsia, mis sulgus eile 73,50 kroonil ehk 2% reedesest sulgemistasemest madalamal.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia tõusis eile kõrgeima tasemeni pärast 1998 aasta jaanuari. Aktsia sulgus 161 kroonil ehk 0,6% kõrgemal möödunud reedesest sulgemishinnast. Aktsia käibe tõstis normaalsele tasemele päeva lõpus tehtud suur 25 000 aktsia suurune müügitehing.

Maaklerfirma Williams de Broe eile antud ostusoovitus Hansapanga aktsiale ning väljaöeldud kommentaar, et pank võib oma kasumi kolme aastaga peaaegu kahekordistada, on aktsia suhtes vaid kergelt toetav tegur.

Hansapanga aktsia on saanud ostusoovitusi ennegi ning vaevalt, et eilne soovitus investoreid aktsiaid ostma ajab.
Peale selle tasub meenutada, et Hansapanga aktsia on ilma tagasilöökideta juba kaks kuud järjest tõusnud ning seetõttu võib turu ennustust väiksest korrektsioonist rohkem uskuda, kui aktsia edasist ülesrühkimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing