Eesti konkurentsiseadus saaks nurjata Rootsi suurpankade ühinemise

05. juuni 2001, 16:39

Täna riigikogus vastu võetud Eesti konkurentsiseadusega saab keelata ka Eesti ettevõtete suurte välismaiste omanike ühinemise, Hansapanga ja Ühispanga omanike Rootsi SEBi ja Swedbanki liitumise takistamisega ollakse aga tõenäoliselt hiljaks jäänud.

Rahandusministeeriumi konkurentsi ja riigiabi talituse juhataja Aime Võsu sõnul on Eesti ettevõtete omanike ühinemist uue konkurentsiseadusega võimalik kas keelata või lubada piiravate tingimustega, sest omanike ühinemisest tuleneb tütarfirmade liitumisel kahjustatakse konkurentsi Eesti vastaval kaubaturul.

Skandinavisaka Enskilda Bankeni (SEB) ja Swedbank on lubanud oma ühinemistaotluse dokumendid Euroopa Liidu konkurentsiametnikele esitada juunis, kuid Eesti uus konkurentsiseadus hakkab kehtima alates oktoobrist.

Käibemaht 100 miljonit krooni ettevõtte kohta on aluseks, mille järgi hakkab konkurentsiamet uurima, kas ühinemise tagajärjel saavutab uus äriühing turgu valitseva seisundi ehk 40protsenti turust, mis võimaldab ühinemise konkurentsiametil keelata või lubada seda vaid osaliselt.

Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aime Proosi andmetel keelatakse Euroopa Liidus praegu 2-3% ettevõtete ühinemisi või koondumisi, 6 protsendil antakse ühinemiseks luba lisatingimustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing