Priit Vilba jättis Tallinna ilma 7 miljonist kroonist

05. juuni 2001, 08:12

Tallinn sõlmis mullu detsembris toonase abilinnapea Priit Vilba eestvedamisel ESSiga parkimislepingu, mille kohaselt linn teenib tänavu ligi 14 miljonit krooni tulu, kuigi riigihanke järgi pidanuks firma linnakassasse maksma üle 21 miljoni, kirjutab Postimees.

Linna sisekontrolöri Kaida Kauleri ettekande järgi pole ESSiga sõlmitud viieaastane leping kooskõlas riigihankekonkursiga ning on sõlmitud linnale kahjulikumatel tingimustel. Mullu oktoobris lõppenud riigihanke tingimused nägid ette, et konkursi võitja peab linnale esimesel aastal maksma kuus 1,8 miljonit krooni parkimistulu, mis teeks 21,6 miljonit krooni aastas.

Järgneval neljal aastal oleks võitjafirma pidanud linnale makstavat tulu tasapisi suurendama ning kokku oleks linn viie aasta jooksul endale taganud 120 miljoni kroonise sissetuleku. Ainsana konkursil osalenud ESS tegi linnale veelgi parema pakkumise, millega linn saanuks viie aastaga 126 miljonit krooni.

Kuid detsembris sõlmitud lepingu järgi kohustub ESS tasuma linnale ainult 14,04 miljonit krooni (1,17 miljonit krooni kuus), mis teeb viie aasta peale kokku 70,2 miljonit krooni. Linnal on võimalus teenida ka rohkem, kuid see sõltub parkimistulu suurusest, mis ESSile laekub.

Detsembris ESSiga parkimislepingu linna poolt alla kirjutanud toonane transpordiameti juht Andres Harjo ütles eile, et ei soovinud linnale kahjulikku lepingut sõlmida.

?Tegin ESSile ka kirja, et mina lepingut ei sõlmi, kuid siis oli jälle Vilba juures kokkusaamine ja nii see asi läks,? lausus praegu maanteeameti linnaliikluse büroo juhina töötav Harjo, kes linnaametist lahkus jaanuaris.

Harjo sõnul oleks Tallinnas võimalik ka praegu 1,8 miljonit krooni parkimistulu aastas koguda, kuid see eeldaks erafirmalt usinamat tegutsemist. Tema hinnangul pole ESS aga pealinna parkimises midagi parandanud.

Vilba ütles eile, et linnale makstavat parkimistulu alandati segaste seaduste tõttu. ?Vahepeal ei tohtinud ju autosid ära vedada ja trahvi teha, riigikohtu lubav lahend tuli alles veebruaris,? lausus endine abilinnapea.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing