USA Kongressis kasvab toetus Balti riikide kutsumiseks NATOsse

06. juuni 2001, 11:19

Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves ütles Washingtonis pärast kohtumisi USA Kongressi mõjukate liikmetega, et Kongressis on tunda kasvavat toetust Balti riikide kutsumiseks NATOsse, teatas välisministeeriumi pressitalitus.

'Nii demokraadid kui vabariiklased Kongressis on alati toetanud Balti riike ja sama kehtib ka NATO laienemise suhtes,' tõdes Eesti välisminister.

Toomas Hendrik Ilves kohtus teisipäeval Washingtonis USA Kongressi NATO parlamentaarse assamblee delegatsiooni juhi Douglas Bereuteri ja senaator John McCainiga, kes avaldasid toetust Eesti, Läti ja Leedu püüdlustele NATOga liitumiseks.

Senaator McCain ja kongresmen Bereuter kinnitasid, et Ameerika Ühendriikide uus valitsus tunneb väga selgelt Kongressi kasvavat toetust Balti riikidele.

Välisminister Ilvese sõnul on Kongressi seisukoht väga oluline. 'Nagu oli näha NATO eelmise laienemise puhul, on Kongressil öelda oluline sõna, sest kui Kongress on toetav, on ka administratsioonil kergem astuda samm NATO laienemise suunas,' märkis Ilves.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing