Valitsus ootab rahastamist väärivaid regionaalprojekte

06. juuni 2001, 08:29

Eile toimunud Eesti arengujuhtide nõukoja koosolekul tõdes regionaalminister Toivo Asmer, et valitsus on kinnitanud regionaalarengu programmide programmdokumendid, mille alusel saab esimese regionaalprojektide taotlusvooru välja kuulutada, öeldakse regionaalministri büroo pressiteates.

'Oleme jõudnud niikaugele, et valitsus on kinnitanud regionaalarengu programmdokumendid. Sellest tulenevalt oleme seadnud eesmärgiks välja kuulutada regionaalprojektide taotlusvooru projektide esitamise tähtajaga 15.juuli,' lisas Asmer.

Eelmisel aastal finantseeriti regionaalprogrammidest 319 projekti 53 miljoni 466 tuhande krooni eest. Selle aastal on kavas finantseerida regionaalprogrammidest projekte 78 miljoni krooni eest.

Sel aastal toimivateks programmideks on tööstuspiirkondade programm sihtalaga Ida-Virumaa ja monofunktsionaalsed asulad, põllumajanduspiirkondade programm (Kagu-Eesti ja Jõgevamaa), saarte programm, Setomaa programm, kohaliku omaalgatuse programm, piireületava koostöö programm ja keskustevõrgu programm.

Regionaalarengu programm on pikaajaline abinõude kompleks sihtala arendamiseks. Programm viiakse ellu konkreetsete projektide abil, mida teostavad näiteks kohalikud omavalitsused ja kolmas sektor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing