Keskkonnasõbralikud ettevõtted võivad jõuda Tippu

06. juuni 2001, 13:25

Tunnustamaks Eesti ettevõtete poolt tehtud investeeringuid keskkonnareostuse vähendamiseks ja keskkonnareostust vältiva ja vähendava tegevuse edasiseks hoogustamiseks, kavatseb keskkonnaministeerium hakata läbi viima konkurssi 'Keskkonnasõbralike ettevõtete Tipp 10', öeldakse pressiteates.

Konkursi eesmärgiks on iga aasta algul esile tõsta kümme ettevõtet, kelle tegevus keskkonnareostuse vähendamisel eeskätt keskkonnareostust vältivate meetmetega ja parima võimaliku tehnika rakendamisel on olnud eeloleval aastal silmapaistev ja kelle põhitegevus pole keskkonnakaitse.

Konkurssi ette valmistama on keskkonnaministeerium kutsunud Eesti Põllumajandustootjate Keskliitu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Tööandjate ja Tööstuse Keskliitu, Eestimaa Looduse Fondi, Arenguprogrammide Keskust EMI-ECO, Eesti Kvaliteediühingut ja Eesti Tehnoloogiaagentuuri.

Töögrupp tuleb keskkonnaministeeriumi asekantsleri Harry Liivi sõnul esmakordselt kokku 13. juunil, arutamaks konkursi läbiviimise kriteeriume ja protseduuri. Muu hulgas arutatakse ka seda, millega parimaid ettevõtteid autasustatakse. 'Ilmselt lisaks aule ja kuulsusele veel millegagi. Näiteks ettevõttele sobiliku tehnoloogiaga,' arvas Liiv.

Parima võimaliku tehnika rakendamise ettevõtetes näeb ette praegu Riigikogu menetluses olev saastuse kompleksse vältimise ja kontrolli seaduse eelnõu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing