USA aktsiaturud otsivad suunda

Peeter Koppel 06. juuni 2001, 16:02

Ühendriikide aktsiaturud alustasid tänast kauplemispäeva liikumisega eilsete sulgemistasemete lähedal.

Turuosalised ilmselt võtsid pärast eilset tehnoloogiasektori hinnarallit mõningal määral aja maha ning üritasid seedida viimasel ajal üles kerkinud vastandliku sisuga uudiseid.

Ühest küljest ootavad analüütikud kasumihoiatuste perioodi, kuid teisest küljest on mitmedki ettevõtted teada andnud, et käesoleval aastal võib neil paremini minna kui on esialgu paistnud pessimistlikest prognoosidest.

Täna teatas tarkvaratootja Citrix <GR#US.CTXS>, et ettevõtte teise kvartali tulemused saavad olema paremad kui prognoositud. USA suuruselt teine mikrokiipide tootja AMD <GR#US.AMD> ennustas teistest tööstusharu ettevõtetest erinevalt, et ettevõtte käibe kasv käesoleval aastal jätkub. Lisaks sellele kommenteeris investeerimispanga Goldman Sachs analüütiks positiivselt ka eelmisel nädalal kasumihoiatuse andnud Sun Microsystemist <GR#US.SUNW>.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> oli kella 16.00 seisuga kerkinud marginaalsed 0,11 protsenti ja liikunud 2236,03 punkti tasemeni.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine aga oli kell 16.00 liikunud 0,14 protsendiga miinuspoolele 11 159,64 punktile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing