Valitsus ootab alampalga kokkulepet tööandjatelt ja ametiühingutelt

07. juuni 2001, 15:22

Valitsus ootab alampalga kokkulepet ametiühingute ja tööandjate vahel, ütles ametiühingute keskliidu (EAKL) sotsiaalsekretär Harri Taliga.

?Valitsus on lubanud, et kui tööandajad ja ametiühingud jõuavad omavahel kokkuleppele, siis valitsus kirjutab samuti kokkuleppele alla,? sõnas Taliga.

Harri Taliga sõnul määrati järgmiseks kolmepoolsete läbirääkimiste vooru ajaks 21. juuni, mil loodetakse taas alampalga tõstmise põhimõtted allkirjastada, kuid ametiühingud kavatsevad tööandjatega pooli rahuldava tulemuseni jõuda varem.

Praegu on põhiliseks vaidlusaluseks küsimuseks tööandjatega alampalga 40 %ni jõudmine riigi keskmisest palgast, kuna madal keskmine palk väljaspool Tallinna ja Harjumaad lööks segi kogu palgasüsteemi.

Nii tööandjad kui ka Äripäev on varem avaldanud arvamust, et alampalga kasvu kinnistamise tulemusel ei vähene ümbrikupalkade maksmine, vaid tekib rohkem töötuna registreeritud tööjõudu. Samuti lööb riiklikult kehtestatud alampalk segi palgahierarhia ning suurenenud palgakuludega ettevõtete konkurentsivõime väheneb ning väheneb ka töökohtade arv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing