Õllesummer otsib pensionärist sanitaartöölist

07. juuni 2001, 11:05

Õllesummeri korraldajad otsivad üritusel pakutava toidu kõrge kvaliteedi tagamiseks sanitaaralaste teadmistega pensionäri või tudengit, sest Terviskaitseinspektsioon keelas huvide konfliktile viidates summerdajatel seks otstarbeks oma inspektori palkamist.

Õllesummerit korraldava Meediaekspressi juhataja Marje Hansar ütles, et oli suures hämmingus, kui Tervisekaitseinspektsioon keelas Harjumaa Tervisekaitsetalituse töötajal, kes oli nõus oma puhkuse ajast neile appi tulema, töövõtulepingut sõlmida. 'Tahtsime olla kindlad, et Õllesummeril pakutava toiduga kõik sada protsenti korras on,' lausus ta, lubades nüüd sellesse ametisse mõnd pensionäri otsida.

Tervisekaitseinspektisooni pressinõunik Agnes Jürgens kiitis Õllesummeri head kavatsust toidukontrollija palkamiseks, leides, et sellise spetsialisti igapäevane kohaolek oleks kindlasti vajalik. Ta loetles rida seadusepunkte, mis keelavad aga ametnikku töötada tööandja heaks, kelle tegevust ta oma ametiseisundi tõttu peaks kontrollima. Jürgens juhtis tähelepanu ka avaliku teenistuse eetikakoodeksile, mis ütleb, et 'ametnik hoidub ka näiliku olukorra loomisest, mis võib seada kahtluse alla tema erapooletuse ja asjade käsitlemise objektiivsuse'.

Jürgensi sõnul ei muuda see asjaolu, et töötajad tegutseb summeril oma puhkuse ajast, midagi, sest ta ei katkesta ju selleks ajaks oma töösuhet tervisekatisetalitusega. Ta soovitas Õllesummeri korraldajail võtta tööle mõni toidutehnoloogiat õppiv tudeng.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing