Ärimees Lepa pankrotistunud firmast võidi vara välja viia ebaseaduslikult

07. juuni 2001, 08:45

Pankrotihaldur kaalub Pärnu ärimehe Elmar Lepa firma Neptun E.L. ASi pankrotieelsete tehingute vaidlustamist kohtus, sest need võisid kahjustada võlausaldajate huve ja olla seadusevastased, kirjutab Pärnu Postimees.

Pankrotihaldur Raivo Piirla ütles, et mai lõpus toimunud võlanõuete kaitsmise koosolekul suutsid kõik kohale tulnud võlausaldajad oma nõuded kaitsta. Kokku on Pärnu ärimehe firma võlausaldajaile võlgu 4,7 miljonit krooni.

Suurim võlausaldaja 2,4 miljoni krooniga on maksuamet, mille avalduse alusel Pärnu maakohus Neptun E.L-i pankroti välja kuulutaski. Ülejäänud võlausaldajaid keeldus Piirla pankrotitoimkonna volituste puudumisele viidates nimetamast.

Bilansi järgi oli Neptun E.L-il võlgasid 10,7 miljonit krooni, kuid osa võlausaldajaid ei ilmunud võlanõuete kaitsmise koosolekule ega soovinudki pankrotiprotsessi raames oma raha tagasi.

Raamatupidamisandmete järgi on Neptun E.L-il vara 1,6 miljonit krooni. Peaaegu kogu selle summa moodustavad aga võlad, mis Lepa äripartnerid on jätnud talle tasumata.
Pankrotihalduri erilise tähelepanu all on pankrotile eelnenud aasta tehingud.

Piirla ei välistanud, et osa Neptun E.L-i tehinguid võisid kahjustada võlausaldajate huve ja nende tulemusel firmast välja läinud vara tagasisaamiseks tuleb pöörduda kohtusse. Piirla sõnutsi otsustab ta selle küsimuse pärast pankrotitoimkonna seisukoha teadasaamist.

Suurima võlausaldaja, Pärnu maksuameti jurist Eveli Kaup ütles, et maksuamet taotleb samuti vara tagasivõitmist kohtu kaudu. Samal seisukohal on pankrotitoimkondki. Piirla hinnangul selgub septembris, kas õnnestub võlausaldajate nõuete rahuldamiseks pankrotipesasse vara juurde saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing