Piima rohkem kui mullu

07. juuni 2001, 08:28

Eesti piimatööstused saavad praegu päevas piima kolmandiku võrra rohkem kui esimese kolme kuu jooksul, kirjutab Maaleht.

Maalehe küsitlusest selgus, et Piimaliitu kuuluvad tööstused varuvad päevas üle 1520 tonni piima.

Statistikameti I kvartali aruande põhjal ostsid piimatööstused tänavu esimese kolme kuuga piima 98 662 tonni (päevas ligi 1100 tonni), keskmine hind oli 3300 krooni/tonn.

Piimatööstuste juhid teavad, kui palju piima nende oma firma ostab, kuid riigist tervikuna täpne ülevaade puudub. Enamik küsitletuid pidas Eestis varutavat piimakogust viiendiku võrra väiksemaks, kui näitavad tööstuste koondandmed.

Piimaliidu tegevdirektor Rein Reisson ütles, et juhatuse otsuse järgi hakkasid nad varutava piima ja toodangumahtude kohta koguma igakuiseid andmeid alates maist.

?Piimaliidus on kokkulepe, et neid andmeid avaldatakse vaid koondandmetena, mitte iga ettevõtte kohta eraldi,? selgitas Reisson.

Reissoni hinnangul võib piima kogutoodang tänavu püsida vähemalt eelmise aasta tasemel. ?Kui ilm ei mängi vingerpussi, ei tohiks piima vähemaks jääda,? arvas ta. Mitmes kohas aga kippuvat põud juba karjamaasaagile liiga tegema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing