Alampalga tõstmises ei suudetud kokku leppida

07. juuni 2001, 14:55

Täna toimunud kolmepoolsel kohtumisel ei suudetud alampalga tõstmises kokku leppida.

Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Ametiühingute Keskliit ja valitsus ei suutnud täna peetud kolmepoolsetel läbirääkimistel kokku leppida alampalga tõstmises viie aastaga 30lt protsendilt 40ni riigi keskmisest palgast, sest tööandjad ei pea õigeks kehtestada üle riigi võrdset alampalka maakondlikult väga erineva keskmise palga suhtes.

Ametiühingute keskliidu (EAKLi) sotsiaalsekretäri Harri Taliga sõnul on Eesti piisavalt väike selleks, et palgamiinimum võiks olla kõikjal võrdne. 'Juhul kui regionaalset tasemeerinevust arvestada, siis alampalk võiks meie arvates tõusta 60 %ni madalaimast maakondlikust keskmisest palgast,? ütles Taliga.

Tööandjate keskliit on tema sõnul seisukohal, et riigi alampalk ei tohi tõusta üle 50% madalaimast maakondlikust keskmisest palgast.

Eelmise aasta keskmine palk oli Tallinnas 5597 krooni, kuid Võrumaal 3159 ja Viljandimaal 3171 krooni.

Selle aasta esimeses kvartalis oli Eesti keskmine palk 5098 krooni, millest 40%line alampalk oleks 2039 krooni. Praegu on alampalga suuruseks kehtestatud 1600 krooni.

40 %line alampalk riigi keskmisest palgast on Taliga sõnul rahvusvaheliselt määratletud miinumum, õiglaseks peetakse alampalka 60% riigi keskmisest palgast.

Järgmiseks kolmepoolsete läbirääkimiste vooru ajaks määrati 21. juuni, mil loodetakse taas alampalga tõstmise põhimõtted allkirjastada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing