Tehnikakõrgkoolide koostöö viib Tallinna-Helsingi kaksikülikoolini

08. juuni 2001, 08:05

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) ja Helsingi Tehnoloogiaülikooli tiheneva koostöö tulemusena võib kahe naaberülikooli baasil tulevikus välja kujuneda omalaadne Tallinna-Helsingi kaksikülikool, kirjutab Postimees.

TTÜ rektor Andres Keevalliku sõnul on kõrgkool juba asunud naaberülikooliga õppekavu kooskõlastama. ?Planeerime laialdast üliõpilaste ja õppejõudude vahetust, ühiste kraadiõppekeskuste asutamist doktorite ettevalmistamiseks, suvekoolide korraldamist, laborite ühiskasutamist, ühiseid teadusuuringuid,? märgib Keevallik.

Helsingi Tehnoloogiaülikooli rektor Paavo Uronen kinnitas, et TTÜ on Helsingile kõige lähedasem tehnikaülikool, geograafiliselt isegi lähem kui kõik teised Soome vastavad kõrgkoolid.

Keevalliku hinnangul kiirendaks areng kaksikülikooli suunas ka Eesti Tehnopoli väljaarendamist, milleks sobib TTÜ territoorium Mustamäel ja sellega piirnevad alad. Sellesse piirkonda on juba kavandatud suured investeeringud TTÜ hoonekompleksi rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks, samuti ühiselamute renoveerimiseks ja elamurajooni rajamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing