Keskpartei surub võimuliitu Venemaalt kahjuraha küsima

08. juuni 2001, 08:07

Võumipoliitikute toetuseta jäänud Keskerakonna ettepaneku kohaselt peaks valitsus maksma stalinismi ohvritele 100 000 krooni toetust ning alustaks Venemaaga läbirääkimisi küüditatutele hüvitise maksmiseks, kirjutab Postimees.

Need ettepanekud nägid punast tuld riigikogu põhiseaduskomisjonis, kes eile poolteist tundi viimistles Isamaaliidu koostatud avaldust tunnistada kommunistlik re?iim kuritegelikuks ning lugeda inimsusevastaste kuritegude eest vastutavaks NLKP ja EKP.

Keskerakonna parlamendipoliitiku Siiri Oviir teada elab Eestis umbes 5000 kunagi Siberisse küüditatut. ?Kümned kui mitte sajad neist ootavad puusa- või põlveliigese operatsiooni, mis maksab paarkümmend tuhat krooni ja milleks haigekassal raha ei ole,? tõi Oviir näite.

Viiele tuhandele inimesele 100 000 krooni maksmine oleks kokku 500 miljonit krooni, samal ajal kui näiteks keskkonnaministeeriumi tänavune eelarve on 417 miljonit.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson (Isamaaliit) kinnitas, et pool miljardit on Eestile väga suur raha. «Kardan, et see käib meil numbriliselt üle jõu.»

Samuti kaitses ta Keskerakonna teist - samuti võimuliidu toetuseta jäänud - ettepanekut, mis paneks valitsusele ülesande alustada Venemaaga läbirääkimisi, et Moskva maksaks Siberisse küüditatutele välja nende saamata töötasu.

Parlamendi väliskomisjoni esimees Andres Tarand (Mõõdukad) ei usu aga Venemaalt kahjunõude küsimise mõttekusse. ?Ma ei oska seda kuidagi pidada asjaks, mis võiks meile edu tuua ja pean seda ajaraiskamiseks,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing