Rüütel loodab presidendi ametit valimiskogult

11. juuni 2001, 07:56

Rahvaliidu poolt laupäeval erakonna ametlikuks presidendikandidaadiks kinnitatud Arnold Rüütel ütles, et riigikogu valimisvoorudes teda presidendiks üles ei seata, kirjutab Postimees.

?Tõenäoliselt mitte ja see pole ka otstarbekas,? sõnas Rüütel. Tema ülesseadmist 28. augustil parlamenti jõudva presidendimaratoni algetapil takistab seaduse nõue, et kandidaadi ülespanekuks läheb vaja vähemalt viiendik riigikogu liikmete häältest, s.o 21 häält.

Rahvaliidul on parlamendis vaid 11 kohta - seitse omanimelises fraktsioonis ja neli Koonderakonna fraktsioonis.

?Usun, et väga tore, kui riigikogu suudab presidendi valida - ma isiklikult õnnitlen seda inimest ja riigikogu tervikuna,? lisas Rüütel muigega. ?Siis jäävad asjatud sekeldused ära.?

Rahvaliidu kongress vormistas Rüütli erakonna presidendikandidaadiks üksmeelselt ja alternatiivideta. Talvest peale Rüütli kõrval kandidaadina esitletud lastearst Ene Tomberg teatas vahetult enne hääletust enda taandamisest Rüütli kasuks.

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan kinnitas, et Rüütel tuleb presidendiks valida kui kõige teenekam kandidaat Eesti iseseisvuse saavutamisel, kel ühtlasi on plekitu maine.

Avaliku arvamuse küsitlustes paiknes Rüütel viimati kolmandal positsioonil pärast Isamaaliidu Peeter Tulvistet ja Reformierakonna Toomas Savi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing