Börsiülevaade: börsiliidrita, vaikne ja stabiilne kauplemispäev

11. juuni 2001, 15:02

Tallinna börsil oli täna passiivne ning ilma kindla suunata kauplemispäev. Investoritel konkreetsete aktsiate osas kindlaid eelistusi polnud, mistõttu kaubeldi enamvähem võrdselt nii Hansapanga , Eesti Telekomi kui ka Norma ja Pro Kapitali aktsiatega.

Hansapanga aktsia odavnes päevaga 0,6%, taandudes 159 kroonini. Pärast kiiret tõusu aprillis ning mais tundub aktsia odavnemine loomulik käik.

Psühholoogiliselt võiks aktsiahinnale hästi mõjuda see, kui reitinguagentuur Moody?s, kes Hansapanga võlakohustuste reitingu Baa1 möödunud nädalal positiivse vaatluse alla võttis, selle A3 viiks.

Eesti Telekomi aktsia täna veidi tugevnes, jäädes peatuma 76 kroonil ehk 0,7% reedest tasemest kõrgemal.
Ettevõte suuromaniku Sonera tegevjuhi tagasiastumine täna hommikul kohalikule telekomisektori aktsiale halvavalt ei mõjunud.

Välisturgudel spekuleeritakse, et lahkunud Sonera tegevjuht ei pooldanud Sonera ja Telia liitu ning see võiks tõsta antud ettevõtete ühinemise tõenäosuse protsenti.

See mõjuks ka Eesti Telekomile hästi, kuna sel juhul saaks ettevõte endale kahe omaniku asemel ühe tugeva strateegilise omaniku.

Sonera <GR#US.SNRA> aktsia oli Helsingi börsil kella 14:30 aga ise kukkunud 6,1%, 10,08 euroni.
Euroopa telekomisektor oli aga samaks ajaks keskmiselt veerandprotsendises plussis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing