Börsiülevaade: kohalik turg tõotab vaikset kauplemist

11. juuni 2001, 09:42

Euroopa aktsiaturud tõotavad täna alustada langevalt, kuna möödunud nädala lõpp USAs aktsiaturgudel ei näidanud mingeid paranemise märke, kinnitavad maaklerid.

Reedel passiivse kauplemise taustal liikunud Tallinna börsil võiks hinnad stabiliseeruda ja kauplemine peaks jääma vaikseks kuna välisbörside langus ei ole nii kiire, et see kohaliku börsi peaks mõjutama.

Reedel positiivselt startinud välisbörsid peatasid ka Tallinna börsil kasumivõtmise ning aktsiahinnad nihkusid ettevaatlikult protsendi jagu ülespoole.

Investoritel oli reedel suurim huvi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vastu.
Ligi 8 mln kroonise päevakäibe juures liikus aktsia 160 kroonini ehk 0,6% omadega plussi.

Veidi võis aktsiat toetada reitinguagentuur Moody`se teade, et annab panga pikaajaliste kohustuse reitingule Baa1 positiivse väljavaate. See võib aga tähendada, et varsti võib panga usaldusreiting olla kõrgem kui Eesti riigil. Ehk siis Hansapanka võib usaldada rohkem kui Eesti Vabariiki.

Veidi kõrgemale tasemele kerkis aga reedel nädal otsa vaikselt üles rühkinud Saku <GR#EE.SAKU> Õlletehase aktsia.

Möödunud nädala lõpus pinnalekerkinud info, et Eesti õlletootjatel on plaanis õllehinda läheneva suve hakul tõsta on aktsiat toetav element. Negatiivse kvartalitulemusega aastat alustanud Saku Õlletehase aktsia oli ka nädala kokkuvõttes üks tublimaid, kerkides 3,4%, 61 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing