Kaablipõleng katkestas Kiri Te Kanawa kontserdi

11. juuni 2001, 08:17

?Kallis publik! Arvan, et teie turvalisuse huvides on parem, kui ma esinemise lõpetan. Mine tea, mis muidu veel juhtuda võib,? vabandas Pärnus esinenud maailmakuulus sopran Kiri Te Kanawa lava ees leegitsevat elektrikaablit märgates, kirjutab SL Õhtuleht.

Sopran katkestas esinemise ning vaatas, kuidas temast vaid mõnekümne meetri kaugusel lava ees jäme elektrikaabel särisedes sädemeid pildus ja mürgist suitsu välja ajas.

?See võib tõeliselt ohtlik olla! Tänan teid tulemast, aga palun nüüd kõigil siit lahkuda,? kutsus Kiri Te Kanawa ligi 6000pealist kuulajaskonda paanikata koju minema.

Laupäeva õhtul astus Pärnu keskväljakul Endla teatri ette ehitatud laval rahva ette maailmakuulus sopran Dame Kiri Te Kanawa. Kella 10 paiku õhtul, kui Kanawal oli jäänud esitada veel lõpulugu ?I believe?, hakkas lava ees paikneva toolide-grupi esiridadest suitsu immitsema. Selgus, et terve kahetunnise kontserdi aja väldanud paduvihmas oli süttinud üks helipuldi toitejuhe.

Suitsukolde lähedal istunud kuulajad kargasid püsti ja hakkasid turvamehi käeviibetega appi kutsuma.

Kaugemal olev publik arvas aga, et püsti tõusti Kanawale austuse avaldamiseks ja järgis eeskuju. Alles üle terve kontserdiplatsi lehviv suitsupilv ja kõrbelõhn andsid neilegi märku, et midagi on hoopis korrast ära.

Turvamees summutas leegid mõne hetkega ning seejärel asuti uurima, millest põleng puhkes. Selgus, et lühis oli tekkinud kaablite ühenduskohast veidi eemal, juhtmeis endis. Umbes 10 cm kaablit oli söestunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing