Riigikohtu otsusega jätkub vaidlus Greeni maja kuuluvuse üle

11. juuni 2001, 12:28

Riigikohtu tsiviilkolleegium tühistas Tallinna Ringkonnakohtu otsuse, mis leidis et Nõukogude võimu poolt represseeritud ja hukatud koloneli Johannes Reinola tütrel pole õigust taotleda isale kuulunud maja Arnold Greenile müügi lepingu tühistamist ning saatis asja tagasi uueks arutamiseks.

Riigikohus leidis oma otsuses, et ringkonnakohtu seisukoht, et Reinolale kuulunud maja ostu-müügileping ei riku tema tütre õigusi, on väär ja Stella Helene Reinolal on õigus nõuda tehingu tühistamist.

ENSV endine kõrge poliitik Arnold Green ostis vaidlusaluse maja Nõmmel Kurni 31 tollase ministrite nõukogu asjadevalitsuselt detsembris 1989. Sama aasta jaanuaris oli Stella Reinola tunnistatud omandireformi õigustatud subjektiks, kuid aprillis jättis Tallinna linnavalitsus oma korraldusega tema vanemate maja talle tagastamata põhjendusega, et see oli teise füüsilise isiku heauskses omanduses.

Stella Helene Reinola leiab oma esitatud kaebustes erinevatele kohtutele, et Green pidi kõrge riigiametnikuna teadma, kellele tema maja varem kuulus ja et see võidakse tagastada õigusjärgsele omanikule. Green ise on öeldnud, et polnud sellest teadlik ja on seega heauskne ostja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing