Nokia andis kasumihoiatuse

12. juuni 2001, 14:44

Nokia teise kvartali majandustulemusi mõjutab madalam turu kasv.

Esimesel poolaastal on Nokia jätkanud tugevat arengut ülemaailmsel mobiilkommunikatsiooniturul ja suutnud tugevdada oma liidripositsiooni. Üleüldine majanduse jahenemine USAs on viimasel ajal näidanud märke kandumisest teistesse regioonidesse.

'Me oleme suutnud edukalt järgida oma strateegiat suurendamaks telefonide turuosa ja saavutamaks liidripositsiooni 3G mobiilsidevõrkude osas,' ütles Nokia president Jorma Ollila. 'Me oleme viimasel ajal näinud nõrgenevat turusituatsiooni tasemetele allapoole meie varasematest prognoosidest. Me usume, et see jahenemine on kantud üldistest turujõududest, veetuna majanduse ebakindlusest, tehnoloogia muutumisest ja mobiilsideoperaatorite vähem agressiivsest marketing.?

Nokia usub nüüd väga tagasihoidlikku kasvu võrreldes 2000. aastal müüdud 405 miljonit müüdud mobiiltelefoniga.

Nokia usub nõrga turusituatsiooni mõju oma majandustulemustele teises kvartalis. Selle kvartali esimese kahe kuu põhjal ootab firma teise kvartali käibe kasvu vähem kui 10% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning varasema 20% kasvuprognoosiga.

Lahjendatud kasum aktsia kohta peaks tulema vahemikku EUR 0,15-0,17 EUR/aktsia selle aasta teises kvartalis võrreldes varasema 0,20 EUR prognoosiga.

Teise poolaasta uuendatud prognoosid teatatakse 19. juulil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing