Nokia: turg kasvab oodatust aeglasemalt (kogu teade)

Inno Tähismaa 12. juuni 2001, 16:47

Nokia näeb mobiilsideturu olulist jahenemist, mis kajastub teise kvartali tulemustes.

Sellele vaatamata kavatseb Nokia säilitada oma liidripositsiooni ja säilitada kõrge kasumlikkus.

Tänavu esimesel poolaastal tugevdas Nokia oma positsiooni maailmaturul. Sellele vaatamata on USA majanduse jahenemine kandunud üle teistele turgudele ja mobiilsidetööstusele tervikuna.

?Oleme edukalt järginud oma strateegiat suurendada telefonide tootmise turuosa ja kindlustada liidripositsioon kolmanda põlvkonna mobiilsidevõrkude alal,? ütles Nokia juht Jorma Ollila. ?Siiski on turg nõrgenenud rohkem kui me oodata oskasime. Usume, et aeglustumine tuleneb turul valitsevast üldisest ebakindlusest, tehnoloogilisest üleminekuperioodist ja mobiilsideoperaatorite vähem agressiivsest tegevusest.?

Nokia hinnangul kasvab mobiilsideturg tänavu väga vähe võrreldes möödunud aastaga, mil müüdi kokku 405 miljonit telefoni. Prognoosi järgi tuleb tänavu teine poolaasta parem kui esimene. Aeglasem kasv vähendab mõnede operaatorite investeeringuid võrkudesse. See vähendab oodatust enam ka Nokia müüki, ent firma usub, et järgnevatel kuudel kasvab turg praegusest kiiremini.

Nõrgem turg mõjutab ka Nokia teise kvartali majandusnäitajaid. Müügikäive kasv jääb teises kvartalis alla 10% oodatud 20% asemel. Kasum aktsia kohta on 0,15-0,17 eurot oodatud 0,20 euro asemel. Möödunud aasta teises kvartalis oli Nokia kasum aktsia kohta 0,2 eurot. (1 euro=15,6 krooni)

Nokia vaatab praegu ringi ka teise poolaasta väljavaateid, kuna turu aeglustumine jätkub ja avaldab edasist mõju. Täiendatud andmed avaldatakse teise poolaasta kohta 19. juulil, mil firma avaldab teise kvartali tulemused.

Nokia korraldab ümber ka tegevust, et kohaneda uue olukorraga turul. Firma efektiivsuse tõstmiseks ja konkurentsivõime parandamiseks täiustatakse Nokia Networksi klienditeenindust, korraldatakse ringi tootmine Nokia Mobile Phones tehastes Texases USAs ja Bochumis Saksamaal ja vaadatakse ümber Nokia Internet Communications tegevus. Need tegevused mõjuvad negatiivelt Nokia teise kvartali kasumile, kuna ümberkorraldused lähevad maksma 190 mln eurot.

?Kuigi turg avaldab Nokia müügile kohest mõju, jäävad meie tooted tugevateks, meie turupositsioon on paranenud ja püüdleme jätkuva efektiivsuse tõstmise poole. Selle tõttu säilitab Nokia hea kasumlikkuse,? ütles Ollila.

?Et turu muutustele vastu seista, käivitame uusi programme, et muuta tegevus efektiivsemaks ja säästlikumaks. See koos meie praeguse hea seisuga aitab meil väljuda praegusest madalseisust tugevamana kui kunagi varem. Koos operaatoritest klientidega jätkame uute tehnoloogiate kasutuselevõttu, et toetada uue põlvkonna mobiilside arengut.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing