Pärnu firma müüb kalanaha kallilt Euroopa turule

12. juuni 2001, 08:11

Japsi kalatööstuse hoovimajas Pärnus muudab osaühing Lesop fileerimisfirmale kasutu jäägi kalliks värviliseks kalanahaks, kirjutab Pärnu Postimees.

Lesop on loonud tootmise, kus põhiliselt kohast valmistatakse kümnes värvitoonis ja mitut sorti kalanahka. Lesopi direktor Mati Pedari ütles, et esialgu on tegemist veel katsetootmisega ning enda nuputatud seadmete täiustamise ja häälestamisega.

Kalanahk on loomanahast kergem, tugevam ning omapärase mustriga, demonstreerib Pedari firmas valmistatud nahasorte alates matist kuni kõrgläikega lakknahani ning sädelevat kristallviimistlusega nahka.

?Eriti huvitav tuleb välja hauginahk, aga kahjuks liigub haugi liiga vähe,? nentis Pedari.

Käega katsudes ei erine kalanahk milleski tavalisest loomanahast, on sellest vaid pehmem ja õhem, 0,3millimeetrine. Et Lesop on nahale vajaliku kvaliteedi kätte saanud, sellest annab tunnistust vastav sertifikaat.

Kalanaha kasutamise valdkond on suur: sellest valmistatakse galanteriitooteid, kotikesi ja karbikesi, aga ka riideid, kingi ja peakatteid. Pedari näitas riiulil pruunides toonides nahku, millest peagi sünnivad esimesed nahkjoped.

Naha proovipartiid on Lesop võimalikele suurklientidele ära saatnud. Pole välistatud, et peagi tuleb tootmisel täistuurid üles võtta ja meie koha nahk jõuab kalafilee järel Euroopa turule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing