Sajandi kunstivarguse teosed leitud

12. juuni 2001, 08:10

Kuus aastat pärast Eesti suurimat kunstivargust sai keskkriminaalpolitsei kätte 22 graafilist lehte, mille Kunstimuuseumi enda töötajad toona tundmatutele inimestele väidetavalt maha müüsid, kirjutab Postimees.

?Kiitus Eesti politseile, see on erakordselt positiivne, suurepärane ja tore uudis,? korrutas Kunstimuuseumi peadirektor Maarika Valk pärast seda, kui tema eksperdid naasid eile päeval keskkriminaalpolitseist ootamatu sõnumiga.

Veel hommikul, kui uurijad muuseumisse helistasid ja leitud töid tuvastama kutsusid, ei olnud Valgul mingit usku kohata nende seas sajandi kunstivarguseks nimetatud kuriteo käigus 1995. aasta kevadel kaduma jäänud taieseid.

?Ennegi on siia saabunud kõnesid, et tulge vaatama, kas on teie teosed, kuid seni on need kõik kahjuks valehäired olnud,? lausus Valk, kes oli juba kaotanud lootuse kunagi veel näha varaste saagiks jäänud 141 graafilist lehte.

Kuidas keskkriminaalpolitsei neist 22 nüüd, kuus aastat hiljem kätte sai, ei avalikustanud Eesti kriminaalpolitsei eliitüksuse töötajad eile ei Valgule ega Postimehele. ?See oli väga pikaajalise jälitustöö tulemus, mille pisemaidki detaile ei saa me kahjuks saladuseloori alt avalikkuse ette lasta,? nentis politseiameti pressibüroo juhataja Indrek Raudjalg.

Kõik 22 graafilist lehte, mille uurija täna Valgule üle annab, olid eksperdi hinnangul heas seisukorras. Leitud teoste koguväärtuseks ütlesid muuseumitöötajad eile 229 000 krooni. Neist kalleim on Belgia kunstniku Lucase graafiline leht ?Vana värav Anderlechis?, mille hinnaks pakkusid nad 18 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing