Vabaduse platsi üür ulatub 20 000 kroonini

12. juuni 2001, 08:18

Vabaduse väljakul ürituse tegemiseks tuleb ettevõtjal hüvitada pealinna parkimiskorraldajale ESSile saamata jääv tulu, mis küünib ligi 150kohalises parklas päevas üle 20 000 krooni, kirjutab Postimees.

Tallinnaga detsembris parkimise korraldamiseks lepingu sõlminud ESS Eesti pressiesindaja Indrek Lindsalu sõnul küsib firma Vabaduse väljakul ürituse korraldajatelt lisaks autode parkimisest saamata jäävale tulule ka parklaseadmete äravedamise ja hilisema paigaldamise kulud. Ta ütles, et parkimisest saamata jääva tulu arvestab firma platsi keskmisest parkimistulust, mis päevas küünib umbes 20 000 kroonini.

Parkla tühjaksvedamise ning piirete ja mehhanismide taaspaigaldamise hind on ilma käibemaksuta 36 000 krooni.

Lindsalu ei soovinud täpsustada, kui palju peab Tallinna esiplatsi kasutamise eest maksma Stingi kontserti korraldav Makarov Muusik Management. ?Erafirmaga sõlmitud lepingut ei avalikustata,? lausus ta. ?Summa on teatud osas ka läbirääkimiste küsimus.?

Lindsalu nentis, et loa ürituse korraldamiseks ja parkla ajutiseks sulgemiseks annavad ikkagi linnavõimud, erafirma ei saa ise soovijatega ürituse võimaldamise osas kaubelda.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti parkimisametnik Aado Kuuse ütles, et ka linn küsis möödunud aastal Vabaduse platsil ürituse korraldajatelt parkimisest saamata jäävat tulu umbes 20 000 krooni.

?Mullu Stingi kontserdi korraldajatele tehtud kolme päeva esialgne kalkulatsioon nägi ette 99 000 krooni hüvitamist, mille sees oli ka parkla seadmete demonteerimine,? lausus Kuuse. ?Kui palju ESS praegu võtab, ei oska öelda.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing