Nasdaqi börsile mineku kava sai tagasilöögi

12. juuni 2001, 10:56

Regulaatorid veeretasid USA tehnoloogiaaktsiatega kauplemise börsi Nasdaq avalikult kaubeldavaks väärtpaberibörsiks saamise teele ootamatu takistuse, nõudes, et enne tuleb luua konkureeriv iseseisev kauplemissüsteem, kirjutab Financial Times.

Börsistaatuse saamine on Nasdaqi jaoks elulise tähtsusega, saamaks iseseisvaks, Rahvuslikust Väärtpaberidiilerite Assotsiatsioonist (Nasd) sõltumatuks ja lõpuks ka avalikult kaubeldud väärtpaberibörsiks.

Nasdaq loodi 1971. aastal Rahvusliku Väärtpaberidiilerite Assotsiatsiooni tütarfirmana, mis avaldaks keskseid hindasid ja teostaks tehinguid nende aktsiatega, mis ei kuulunud ühegi börsi kauplemisnimekirjadesse (OTC aktsiad). Ehk juriidilsielt ei ole Nasdaq iseseisev börs.

Nasdist sõltumatuse saavutamiseks peaks Nasdaq Ühendriikide väärtpaberituru seaduse kohaselt saama formaalselt iseseisvaks börsiks.

Aprillis teatas Nasdaqi juht Frank Zarb, et Nasdaq korraldab avaliku aktsiaemissiooni, kuid seda alles pärast seda, kui USA Väärtpaberijärelevalvelt (SEC) on tunnistanud nad börsiks.

SEC kinnitaks Nasdaqi börsistaatust aga alles siis, kui Nasd looks uue kauplemissüsteemi.

Nasd püüdis saavutada kokkulepet uue kauplemissüsteemi loomisega viivitada, kuid läbirääkimistele lähedalseisvate isikute kinnitusel see ei õnnestunud.

See võib tähendada, et Nasd ja Nasdaq peavad Nasdaqi noteerimise plaanid kuni uue kauplemissüsteemi loomiseni edasi lükkama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing