Viljandi saab 2015 Euroopa hansakokkutuleku südameks

12. juuni 2001, 08:31

Nädalavahetusel Riiga kogunenud hansakomisjon otsustas rahuldada Viljandi taotluse saada aastal 2015 rahvusvaheliste hansapäevade korraldajaks, kirjutab Sakala.

Viljandi linnavalitsuse turismiameti peaspetsialist Sirje Lossi ütles, et Viljandi andis oma soovi korraldada rahvusvahelisi hansapäevi hansakomisjonile edasi juba läinud sügisel.

'Nüüd, 21. rahvusvahelistel hansapäevadel Riias korraldatud hääletamisel olid kõik hansakomisjoni liikmed selle taotluse rahuldamise poolt, vastuhääli ei tõusnud,' lausus Lossi.

Eesti linnadest on suurte hansapäevade korraldajana aktsepteeritud Tartut (2005. aastal), Pärnut (2010. aastal) ja lõpuks ka Viljandit (2015. aastal).

Sirje Lossi lisas, et mingeid eritingimusi päevade korraldajaile hansakomisjon ja hansakogu tavaliselt ei sea. 'Linnal peab endal olema soov ja valmisolek nii suurt ettevõtmist korraldada. Üldiselt on see ihaldatud au ja kohustus ning seepärast on ka selle saamise järjekord väga pikk. Usun, et Viljandi saab ülesandega hakkama,' ei kahelnud Lossi.

Hansaliikumises osaleb üle 200 Euroopa linna. Igal aastal lisandub ühendusse uusi liikmeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing