Pankrotihaldur Erik Savi kriminaalasi jätkub

12. juuni 2001, 12:35

Prokuröri korraldusega taastati pankrotihalduri Erik Savi kriminaalasja uurimine ja kõrvaldati selle uurimisest kriminaalasja lõpetanud kekkriminaalpolitsei uurija Tanel Järvet.

Arno Mägi ja Partnerid büroos töötava Erik Savi suhtes algatati kriminaalasi eelmise aasta mais ASi Estel KVH juhataja taotluse alusel. ASi Tellisco pankrotihaldurit kahtlustatakse äriregistrile valeandmete esitamises eesmärgiga saada Tellisco pankrotivarasse Estel KVHle kuuluv kinnistu.

Üht võlausaldajat esindava õigusbüroo Ipso Jure juristi Leonid Jakersoni sõnul on Savi selles protsessis rikkunud teisigi seadusi. Näiteks ei ole ta juba üle aasta kokku kutsunud võlanõuete kaitsmise koosolekut, ehkki pankrotiseaduse kohaselt ei tohi sellega venitada üle viie kuu. Ka on Savi Jakersoni väitel kaasanud ilma isguguse aluseta pankrotitoimkonda Eesti Energia esindaja, jättes samas välja ühe kohtu poolt aktspeteeritud välisfirma nõude.

Ühe võlausaldaja hinnangul on Savi vassinud ka Tellisco pankrotiprotsessi kulude kohta. Koosoleku väitis ta, et on maksnud ESSile objekti valvamise eest pool miljonit krooni, kuid tegelikult pole varatul objektil mingit valvet olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing