Börsiülevaade: Nokia sõnavõtt aktiviseerib Tallinnas investoreid

13. juuni 2001, 10:14

Eile pärastlõunane infotehnoloogiasektori musternäidiseks peetava Nokia hoiatus, et ettevõte selle aasta teine kvartal ei tule ootustepärane, lõi välisturud kõikuma kuid praeguseks on olukord juba stabiliseerunud.

Võib arvata, et uudistevaesele koduturule annab Nokia tumedapoolne tulevikunägemus täna väikse tõuke alla ja muudab passiivseks muutunud kauplemise aktiivsemaks.

Pärast stagnatsiooniperioodi pöördus börs eile Tallinnas kergesse langusse ja aktsiad odavenesid protsendi - paari jagu.

Suhteliselt passiivse kauplemispäeva käibe suutis kõrgeks ajada 1,575 mln Rakvere Lihakombinaadi <GR#EE.RLK> aktsiaga tehtud plokktehing, mis moodustab 4,2% ettevõte aktsiakapitalist.

Tehing tehti tasemel 4,90 krooni aktsia kohta ehk 20 senti kõrgemalt kui HK Ruokatalo ettevõte aktsiaid kokku ostes investoritele pakkus. Suure tõenäosusega oli antud tehingu korral aktsiate müüjaks Hansapank.

Esmaspäeval stabiilselt vastu pidanud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> ja Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia odavnesid mõlemad 1,6% ja sulgusid vastavalt 74,75 ja 156,50 kroonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing