Tallinna linn soovib erakoolile teha maja andmisega esimest suurkingitust

13. juuni 2001, 08:05

Tallinna linnavalitsus tahab Nõmme Erakoolile kinkida 2,5 miljonit krooni maksva hoone, mis oleks esimene nii suur toetus eraharidusele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Abilinnapea Liisa Pakosta ütles, et erahariduse toetamine on üks linna hariduspoliitika selle aasta kolmest prioriteedist ja hoone kinkimine oli lihtsaim võimalus seda ellu viima hakata.

Kooli omanik aktsiaselts EE Grupp tegi linnale ettepaneku moodustada Nõmme Erahariduse Sihtasutus, mille osanikeks oleksid EE Grupp, osaühing Eesti Ehitus ja Tallinna linn.

Sihtasutus aitaks remontida Nõmmel Idakaare 5 asuvat, juba 11 aastat tegutsenud Nõmme Erakooli maja ning parandada kooli õpikeskkonda.

OÜ Eesti Ehitus toetab sihtasutust 950 000 krooni ja AS EE Grupp 1,3 miljoni krooniga. Selle summa eest on plaanis hoone rekonstrueerimine, kolmanda korruse juurde ehitamine, õppekabinettide sisustamine ja pesemisruumide korrastamine.

?Otsustasime Nõmme Erakooli kasuks, kuna see on vanim Tallinna erakool, millel on tulemused juba ette näidata,? lausus Tallinna haridusameti juhataja Enn Kirsman, kelle sõnul kooli personali jaoks sihtasutuse loomisega midagi olulist ei muutu.

Abilinnapea Pakosta sõnul otsustas waldorf-pedagoogikaga erakooli kasuks ka see, et koolis õpivad erivajadustega lapsed, kellel tavakooli suurtes klassides keeruliseks läheks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing